pátek 1. září 2023

Páteční novela #01 - Předmluva a první kapitola

    Ahoj, ahoj. Čas se zdá být neúprosný a hlavně nezastavitelný. Nelze se vyhnout následující minutě. A to, že čas se pohybuje ve většině případů neuvěřitelně rychle, i když nám to v ten okamžik tak nepřijde, je také celkem známá věc. Mně prázdniny neuvěřitelně letěli, jako střela. A... no jsou zase pryč. Jako písek, který vezmete do dlaně. 

    A taktéž mé začátky ve psaní se jaksi vzdalují. Budou to přibližně tři roky, kdy jsem napsal první povídku. A asi před rokem jsem dostal velký nápad, který jsem zrealizoval do novely. A o tom bude i dnešní příspěvek. Postupně bych chtěl toto 65 stránkové ,,dílo" zveřejňovat. 

    No a dnes si užijte předmluvu a první kratinkou kapitolu. Ty jsou rozděleny na velké části. Proto můžou být krátké.  


Sunnyexpress

Předmluva

    Období, kdy se děj odehrává, jsem zvolil další století, je to tedy doba, kdy už ani já nebudu na světě. Tím se tedy můžeme úplně odpoutat od této těžké doby. Technologie je v této době také velmi vyspělá.

            Ale je tady právě jedna věc, která se za těch mnoho let vůbec nezměnila. Lidé. Ti se v tomto příběhu chovají stále stejně. A je jedno, jestli jste bohatí nebo chudí. Takže, kdo bude ovládat obří vlak dlouhý tří a půl kilometru. Budou to bohatí, chudí nebo zaměstnanci? No jedna věc je stoprocentně jistá. Teď je to pan Fox. 


Část 1: Úžasný Sunnyexpress

„Nikdo není dokonalý, všichni jsme jen obyčejní hříšníci.“


Kapitola 01.

    

  „Boston, město plné bohatých lidí s nesplnitelnými tužbami. Díky tomu taky vznikla společnost Foxeindustries.  Nechte se uvést ve skvělých vlacích společnosti Foxeindustries. Tyto vlaky vám nabídnou domov v jiném prostředí. Na luxusu jsme také nešetřili, chcete si třeba zajít zaplavat. Není problém, vejděte do plaveckého vagonu. Nebo si umyslíte, že byste chtěli za jízdy vystoupit z vlaku a prohlídnou si krásnou scenerii za rychlosti 160 km za hodinu. To také není nemožné ve vlacích společnosti Foxeindustries. Přejete si projet celou Zeměkouli, jak je libo. Pokud vám však Země přišla okoukaná a chcete změnu, vydejte se až na Mars nebo snad Venuši. Chcete na vlastní oči vidět planetu s teplotou -150 stupňů. A těm co mínus nevoní, tak pro ty máme 150 stupňů. Vlaky od pana Foxe jsou stavěny pro všechny bohaté. Tak neseďte ve svém obrovském luxusním sídle. Vydejte se na cestu, která vám změní chápání světa. Uvidíte něco, co jste nikdy neviděli.“


Žádné komentáře:

Okomentovat

Nedělní básnička pro radost #03

Ahoj, ahoj. Další příspěvek je na stole, kdybychom nežili v době internetu. Dnes takový básnička o přírodě, které bychom si měli velice váži...